Alaçatı Otelleri Rehberi

Switch to desktop Register Login

Yazın En Güzel Haline Alaçatı Otelleriyle Şahit Olun

Alaçatı'da Yaz

Yaz mevsiminde Alaçatı, sıcacık iklimi ve bu iklimin içinde serinletici rüzgarı ile yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası. Okulların tatil olması ile 3 aylık bir süreçte gidilebilecek en güzel mekanlardan olan bu belde ailecek konaklanabileceğiniz en avantajlı yerlerden biridir.

Sörf meraklılarının ve öğrenmek isteyenlerin, kamplarda eğitmenler eşliğinde hem eğlenerek hem de denizin tadını çıkararak uzun bir tatil dönemi demektir yazın Alaçatı.

Yazın Alaçatı’da Ne Yapmalı?

Alaçatı Otellerinin konforu, Çark, Piyade ve Babylon gibi önemli plajlara yakınlıkları, eğlence mekanları ve huzurlu sokakları bir kere geldiğinizde sizleri cezbedecek ve bu beldeden ayrılmanızı zorlaştıracak. Alaçatı’da yaz bu renkli yapılacaklarla daha da mükemmel geçer.

Ege ve Akdeniz mutfaklarından sunulan örnekleri, yaz mevsiminin en taze meyve ve sebzeleri, İzmir’in zeytinleri, yörenin üzümlerinden üretilen şaraplar, sakız ağaçlarından elde edilen damla sakızı ile yapılan kahveler ve kurabiyeler bu eşsiz tatilinizi tamamlayacak unsurlardan sadece birkaçı. Yazın Alaçatı’da yapılacaklardan birkaç tavsiye;

  • İçerisinde spa merkezi ve golf sahası bulunan Alaçatıport’u gezin.
  • Arnavut kaldırımlı, taş evlerin sıralandığı sokaklarında dolaşın.
  • Sörf yapın.
  • Plaj partilerine katılın. Plaj voleybolu oynayın.
  • Alaçatı meydanında bir kahveye oturup bir kahve için.
  • Tarihi Hacı Memiş Ağa Camisini gezin.
  • Antika pazarını gezin.
  • Berrak ve dalgasız denizinde yüzün.

 Siz de yeryüzündeki cennet olarak tabir ettiğimiz Alaçatı’da keyifli anlar geçirmek ve yaz mevsimini en iyi şekilde değerlendirmek istiyorsanız Alaçatı Otelleri’nden yer ayırtmaya hemen başlayın.

Ayrıca yaz tatilini beklemeden ufak da olsa kaçamak yapmak için 19 Mayıs, 23 Nisan ve 30 Ağustos gibi resmi tatilleri de değerlendirebilirsiniz. Otellerin özel avantajlarından da yararlanmayı unutmayın.

Yaza Özel Alaçatı Otel Fırsatları

Yel değirmenlerinin rüzgara karşı koymaya çalıştığı masal gibi bir belde olan Alaçatı yılın en yoğun dönemi olan yaz mevsiminde misafirlerine sunduğu doğal ve tarihi güzellikleri ile dolu dolu bir tatil fırsatı sunuyor. Alaçatı otelleri ön rezervasyon imkanı ve sunduğu fırsatlar ile sizleri bekliyor.