Alaçatı Otelleri Rehberi

Switch to desktop Register Login

Kış Mevsiminde Alaçatı

Alaçatı'da Kış

Yaz aylarının vazgeçilmezi olan Alaçatı kış mevsiminde de misafirlerini ağırlamak için bekliyor. Kalabalık şehirlerin karmaşasından ve koşuşturmasından bunaldıysanız sakinliğin ve huzurun merkezi olan Alaçatı Otelleri, güler yüzlü çalışanları ve kusursuz hizmet anlayışları ile bu mevsimde gidebileceğiniz en iyi yer.

Kışın Alaçatı’da Neler Yapılır?

Ilıman iklimi ile zorlu kış şartları ile karşılaşmaksızın sıcacık otellerinizin penceresinden eşsiz Ege manzarasını izleyebilirsiniz. Ayrıca;

  • Bisikletinizi alarak çıkabileceğiniz bir turda Türk ve Rum mimarisine ait eserleri gezin.
  • Hediyelik eşya dükkanlarında lavanta ve sakız ağaçlarından yapılmış ürünler satın alın.
  • Her mevsim başka taze ve meyvelerden elde edilen enfes yemeklerini tadın, kıyı lokantalarındaki deniz ürünleri ağırlıklı leziz sofralarına katılın.
  • Geceleri renkli eğlence mekanlarında coşun.
  • Dutlu kahveye gidin bir çay için.
  • Muhteşem manzara fotoğrafları çekilin.
  • Alaçatı’da Kemalpaşa caddesi üzerindeki Köşe Kahve’de ir kahve için, dostlarınızla sohbet edin.
  • Alaçatı’nın en köklü kitapevi Alaçatı kitabevinin sahipleri tarafından işletilen Dostane mekanının  mutfağında pişen leziz yemeklerin tadına bakın. (Sadece Pazartesi günleri kapalı)

Caz, klasik, Latin ve Türk müzikleri eşliğinde Alaçatı’ya özel sakızlı votka ve likörler ile hoş sohbetlere sizleri davet eden bu belde kışın da tatil ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz bir masal diyarı.

Kışa Özel Alaçatı Otel Fırsatları

Kış mevsiminde çalışmaktan, hayat telaşından kendimize vakit ayırmakta zorlanıyoruz. Alaçatı kısa da olsa kaçamaklar için uygun bir adres. Kışın Alaçatı otelleri sunduğu mevsimsel fırsatlar ile müşterilerine uygun tatil imkanları sağlıyor. Yapmanız gereken sayfalarımızda yer alan otellerin iletişim bilgilerini kullanarak merak ettiğiniz her şeyi öğrenmek. Siz de huzurun merkezinde yerinizi ayırtmayı unutmayın.