Alaçatı Otelleri Rehberi

Switch to desktop Register Login

Alaçatı’da Kurban Bayramı Tatilinizle Dolu Dizgin

Kurban Bayramında Alaçatı

Özellikle İstanbul gibi mega kentlerde yaşayan ve çalışanlar için bayram bir yerde tatil yapma dinlenme fırsatıdır. Bu yıl yani 2014 yılında 3 Ekim Cuma gününe denk gelen Kurban bayramı Arifesi ile birlikte toplam 5 günlük kocaman bir tatil fırsatı sizi bekliyor. Tatiliniz 7 Ekim’e kadar sürecek. Bu kez kendinize ve ailenize bir güzellik yapıp Alaçatı’da Kurban bayramı tatilinizi geçirmeyi düşünebilirsiniz.

Bilginiz olsun Alaçatı otellerinin bir kısmı, Kurban bayramı gibi uzun sürecek izin günleriniz için paket programlar hazırlıyor.  Alaçatıda kurban bayramı geçirme ayrıcalığını kaçırmamaya bakın. Diğer beldelere oranla Ekim ayında havanın daha ılık olduğu bu dönemde bu kaçırılmayacak fırsatı siz de değerlendirin.

Fiyatlar Nasıldır, Neler Yapılır?

Otantik taş otellerin, butik otellerin ve az sayıda olsa da pansiyonların konaklama görevini üstlendiği tatil beldemizde Kurban bayramı Alaçatı’yayakışan şekilde kutlanır. Dostlarınızla veya ailenizle birlikte sabahları lavanta kokan kurabiyeler, sakız reçeli ve sıkma meyve suları ile yapacağınız güzel bir kahvaltıdan sonra çiçek kokan, Arnavut kaldırımı sokaklarını keşfe çıkabilirsiniz. Ayrıca;

  • Serin sularda yüzmeye alışıksanız yüzün.
  • Meydanına çıkıp ünlü Dutlu kahvede bir kahve için.
  • Bir kısmın kafe olarak hizmet veren tarihi yel değirmenlerini ziyaret edin.
  • Eğlence mekanlarının ya da otelinizin düzenlediği partilere katılın.
  • Alaçatı portu gezin. Eğer ilgiliyseniz içerisindeki golf sahasında golf oynayın.
  • Sıcakkanlı yerlilerinin coşkuyla kutladıkları şölen ve festivallerinde eğlenin.

Enfes Alaçatı Yemekleri

Akşam yemeklerini meşhur Ege mutfağından seçme lezzetler olan zeytinyağlılar ve mezeler ile şenlendirin. Taptaze deniz ürünleri ve dünya mutfaklarından da seçkin birkaç çeşit bulundurdukları menülerine mutlaka göz atın. Ve şefin tavsiyelerine uyun. Bölgede yetişen taptaze otlardan yaptıkları sebze yemeklerinin tadına doyamayacaksınız. Havaların daha soğuk olmadığı bu zamanlarda trekkinge de çıkabilir bol bol manzara fotoğrafı çekebilirsiniz.

Kurban bayramı Alaçatı’da değerlendirilebilecek en avantajlı tarihlerden biridir. Unutmayın böyle belirli tarihlerde birçok ünlünün de beldeye akın etmektedir. Popüler isimlerinde tercihi olan beldede siz neden olmayasınız?