Alaçatı Otelleri Rehberi

Switch to desktop Register Login

Alaçatı Otelleri

Alaçatı otellerinde konaklamak için birinci şart erken rezervasyondur. Çoğu butik otel formunda hizmet veren oteller ortalama 12-30 oda kapasitelidir. Yurdumuzun sörf cenneti Çeşme’ye bağlı Alaçatı’da ortalama 100 kadar dağınık halde otel ve butik otel hizmet vermektedir.

Yaz tatilinizi burada geçirmeye karar verirseniz konforlu yatağınızda dinlenecek, efil efil esen balkonunuzda yıldızları izleyeceksiniz. Alaçatı’daki tüm oteller ve iletişim bilgileri, tesis ve oda özellikleri gibi bilgiler için;

Alaçatı Beach Resort

Alaçatı Beach Resort

Alaçatı - İzmir

Alaçatı merkeze 4 km. mesafede yer alan otele özel aracıyla gelenler ücretsiz özel otoparkından faydalanabilirler. Deniz kıyısındaki otel 43 odası, açık yüzme havuzu ve su sporu tesisleriyle yıl boyu hizmettedir. Balkonlu odalarında minibar ve ayrıca çekyat bulunmaktadır.

Corendon Premier Solto Hotel

Corendon Premier Solto Hotel

Alaçatı - Çeşme

Ege denizi manzaralı, özel balkonu olan kaliteli otel odalarında konaklama fırsatı sunar. Ferah, şık ve konforlu 88 adet odasıyla Çeşme’nin 8 km. güneyinde ve Alaçatı beldesi merkeze sadece 3 km. mesafede yer almaktadır.

Gönülhan Hotel

Gönülhan Hotel

Alaçatı - Çeşme

16 odalı Gönülhan Hotel, Alaçatı Plajı'na ve Rüzgar Sörfü Merkezi'ne 7 km uzaklıkta bir tesis. Adnan Menderes Havalimanı'na 85 km mesafede bulunan otel ayrıca Ilıca Plajı'na da 7 km uzaklıkta yer almakta.

Yalçınkaya Hotel

Yalçınkaya Hotel

Alaçatı - Çeşme

11 odalı Yalçınkaya Hotel, konuklarına yeşil bir bahçe ve açık yüzme havuzu sunmaktadır. Ilıca Plajı’na arabayla sadece 10 dakika uzaklıkta yer alan tesis aynı zamanda rüzgar sörfü merkezlerine 4 km uzaklıktadır.

İmren Han Otel

İmren Han Otel

Alaçatı - İzmir

Meşhur Ilıca plajına sadece 3 km. mesafedeki otel, yemyeşil büyük bir bahçe içesinde ve açık yüzme havuzuyla hizmet vermektedir. Restoran ve barlara yürüme mesafesindeki otel hareketliliğin ortasında yer alır ve özel aracıyla gelen konukları için ücretsiz otopark desteği sunar.

Kapari Hotel

Kapari Hotel

Alaçatı - Çeşme

Ege Denizi’nin muhteşem manzarası ile konuklarını ağırlayan Kapari Hotel, 22 odalı bir Alaçatı işletmesi. Tesiste bir SPA havuzu ve sauna bulunurken konuklar ayrıca buhar banyosu hizmetinden de yararlanabiliyorlar.

 

Casaoliva Otel

Casaoliva Otel

Alaçatı - İzmir

Alaçatı merkezine 10 dakikalık yürüme mesafesinde ve ünlü Ilıca paljına sadece 4 km. uzaklıkta yer alan otel 20 modern ve konforlu odasıyla hizmet verir. Klimalı odaları açık renk ahşap mobilyalarla dekore edilmiş ve Alaçatı havasına-ı yansıtan ferahlık kazandırılmıştır.

Alaçatı Pupil Hotel

Alaçatı Pupil Hotel

Alaçatı - Çeşme

Ünlü Ilıca plajına sadece 4km. uzaklıkta hayvan dostu otel 24 odasıyla hizmet vermektedir. Büyük ve yemyeşil bir bahçe içerisinde açık yüzme havuzuyla konuklarını ağırlayan tesis,  açık yüzme havuzu, spa merkezi, geleneksel Türk hamamı ve çeşitli masaj alternatifleri sunar.

Alaroof Hotel

Alaroof Hotel

Alaçatı - Çeşme

Ünlü Ilıca Plajı'na 4 km'den daha kısa bir uzaklıkta bulunan Alaroof Hotel, 19 odası ile misafirlerini ağırlıyor. Çeşme merkezine 15 km mesafede yer alan tatil oteli, İzmir Adnan Menderes Havaalanı’na ise 85 km mesafededir.

 

Sakızlar Park Hotel

Sakızlar Park Hotel

Alaçatı - Çeşme

16 bugalow odasıyla Sakızlar Park Otel Alaçatı’nın merkezine ve sörf okullarına yakın bir konumda yer alıyor. Fırınlanmış çam ağaçlarından yapılmış 16 tane bungalow odadan oluşan konaklama alanları ile Alaçatı’nın merkezinde doğa ile iç içe bir tatil geçirmek isteyenler için hizmet vermekte.

Sakızlar Konağı Hotel

Sakızlar Konağı Hotel

Alaçatı - Çeşme

Alaçatı Plajı’na ve rüzgar sörfü merkezine 1 km uzaklıkta yer alan Sakızlar Konağı Hotel, Adnan Menderes Havaalanı’na da 80 km uzaklıktadır. Otel bünyesindeki otopark ücretsiz olarak hizmet vermektedir. Ayrıca ek ücret karşılığında havalimanı servisi düzenleniyor.

Manastır Hotel

Manastır Hotel

Alaçatı - Çeşme

Çift kişilik ve suit konaklama seçenekleri ile misafirlerini ağırlayan Manastır Hotel, 19 odalı bir işletme. Taştan yapılmış mimarisi ile dikkat çeken otel Alaçatı’nın merkezinde bulunuyor. Alaçatı Limanı’na yürüme mesafesinde yer alırken İzmir Adnan Menderes Havaalanı’na ise 84,5 km uzaklıktadır.

Golden Resort Hotel

Golden Resort Hotel

Alaçatı - Çeşme

36 odalı Golden Resort Hotel, sörf merkezlerine 5 km mesafede yer almaktadır. İzmir Adnan Menderes Havalimanı ise 83 km uzaklıkta bulunmakta. Yaz sezonu boyunca, gidiş saati 11:00 ve dönüş saati 18:00 olmak üzere, plaja ücretsiz servis hizmeti sunuluyor.

Alaçatı 24 Suits Hotel

Alaçatı 24 Suits Hotel

Alaçatı - Çeşme

Alaçatı 24 Suits Hotel, rüzgar sörfü merkezine 2 km, Ilıca Plajı’na ise 1 km uzaklıkta yer alıyor. Lokasyon açısından misafirlerine avantaj sağlayan otel, ayrıca dekoru ve konforu ile dikkat çekiyor.

Sakız Ev Hotel

Sakız Ev Hotel

Alaçatı - Çeşme

Alaçatı Sakız Ev Hotel çarşının girişinde yer alıyor. Modern olanaklarla donatılmış odalar, mavi, beyaz renklerde dekore edilmiştir.

Dört Mevsim Hotel

Dört Mevsim Hotel

Alaçatı - Çeşme

Dört Mevsim Alaçatı, bölgenin plajlarına ve sörf alanlarına 2 km uzaklıkta yer almaktadır. İzmir Adnan Menderes Havalimanı ve otelin arasındaki mesafe ise 85 km’dir. Otelin dış ve iç yapısı ise klasik taş evleri hatırlatmaktadır.

Hotel Tur 58

Hotel Tur 58

Alaçatı - Çeşme

Alaçatı’nın taş mimarisi ile hazırlan Hotel Tur 58, bölgenin merkezi bir noktasında yer alıyor. Rüzgar sörfü alanlarına ulaşabilmek için 3 km, kent merkezine ise 15 dakikalık bir yürüyüş mesafesinde bulunuyor.

Alaçatı Ev Hotel

Alaçatı Ev Hotel

Alaçatı - Çeşme

18 yüzyıldan kalma taş oteli, ev yaklaşımıyla yapılandırılan binada kendinizi babaannenizin evinde dinleniyor gibi hissettirecek. Ünlü Hacımemiş mahallesindeki taş ev 2’si cumbalı toplam  8 odasıyla hizmet vermektedir.

Kemerlihan Deluxe Hotel

Kemerlihan Deluxe Hotel

Çeşme - Alaçatı

Alaçatı’nın merkezinde yer alan mükemmel konumu ve ferah 18 odasıyla hizmet vermektedir. Ilıca plajına sadece 3.5 km. uzaklıktadır. Yemyeşil büyük bir bahçe ile çevrili taş mimari otel açık havuza sahiptir. 

Dolce Vita Hotel

Dolce Vita Hotel

Alaçatı - İzmir

Yaklaşık 604 m2’lik bir arsa üzerine inşa edilen taş bina Dolce Vita 9 odası ile hizmet veren bir butik oteldir. Alaçatı merkeze 500 metre uzaklıkta bulunan işletme Ilıca plajına 2 km. mesafede yer alır. Çim bahçesinde güneşlenme ve dinlenme olanağı sunan otelde ayrıca açık yüzme havuzu da bulunmaktadır.

Marina Otel

Marina Otel

Alaçatı - İzmir

Denize yürüme mesafesindeki taş otel 14 odasıyla hizmet verir. Alaçatı yat limanına da yürüme mesafesinde yer alır. Dilediğiniz zaman limanda gezintiye çıkabilir manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz. Ayrıca otelin bahçesinde bulunan açık yüzme havuzu misafirlerin kullanımına açıktır. 

Beyevi Otel

Beyevi Otel

Alaçatı - İzmir

Eski bir Rum evi olan Beyevi otel, benzersiz mimarisiyle Alaçatı’nın en özel otellerinden biridir. Rüzgar sörfü cenneti ünlü Ilıca plajına sadece 3 km. mesafede yer alır. Klimalı odaları, wi-fi içerir ve ayrıcalıklı özel bir zevkle, titiz bir çalışma sonucu dekore edilmiştir.

Villa Fora Otel

Villa Fora Otel

Alaçatı - İzmir

Alaçatı merkeze yürüme mesafesindeki büyüleyici güzellikteki otel 20 odasıyla hizmet verir. Taş mimariye sahip otel, yel değirmeni formundaki özel mimarisi ile sizi karşılayacak ve taş duvar odlarında özenle ağırlayacaktır. Yüzme havuzuna veya bahçeye açılan odaları wi-fi erişimlidir.

Antmare Otel

Antmare Otel

Alaçatı - İzmir

Alaçatı Limanı üzerinde özel bir plaj sahibi olan otel, plajına sıfır konumdadır. Alaçatı merkeze 3 km. mesafe yer alan otel bünyesinde ücretsiz otoparkta mevcuttur. Panoramik manzaralar sunan 35 adet odasında otantikliği zarafetle birleştirerek sunmuştur.

La Capria Suite Otel

La Capria Suite Otel

Alaçatı - İzmir

Alaçatı plajına 4 km. mesafedeki La Capria Suite Otel 20 odasıyla ve tropik bir bahçe içerisinde hizmet vermektedir. İzmir havalimanına sadece 1 saat uzaklıkta yer alan otel Fas tarzı havuz çevresine inşa edilmiştir.

Taşkonak Hotel

Taşkonak Hotel

Alaçatı / İzmir

Alaçatı merkezde yer alan otel meşhur Kemalpaşa caddesine yürüme mesafesindedir. Taş duvarları arasındaki 7 adet odasıyla konak otel 24 saat resepsiyon hizmeti de verir. Çeşme ilçesi 10 km. mesafededir ve dilediğiniz an çevre güzellikleri de keşfe çıkabilirsiniz bu konuda resepsiyon her türlü desteği sağlayacaktır.

Nar Çiçeği Otel

Nar Çiçeği Otel

Alaçatı - İzmir

Kocakarı plajına 8 km. uzaklıktaki otel şirin, balkonlu ve klimalı 6 odasıyla hizmet verir. Bahçesinde oturma alanı, bisiklet kiralama hizmeti sunan taş otel huzurun adresidir. Her sabah zeytinler, ev yapımı reçeller ve sıcacık taze ekmekle güne başlayacak tüm yılın yorgunluğunu bir çırpıda atacaksınız.

Tashmahal Hotel

Tashmahal Hotel

Alaçatı - İzmir

19.Yüzyıl Alaçatı yaşam tarzını hissedeceğiniz, tarihi mimarisine sadık kalınarak ve bununla beraber çağdaş yaşamın gereksinimleri gözetilerek restore edilmiş 150 yaşında bir konak. Hacımemiş mahallesindeki tarihi binada hizmet veren butik otel 8 odalıdır.

Cumbalı Konak Otel

Alaçatı - İzmir

Cumbalı Konak, şirin bir bahçeye sahip geleneksel bir taş binada yer alır.. Alaçatı'nın merkezinde bulunan otel klima ve uydu TV içeren şık odalar ile hizmet verir. Odaların her biri parke zeminli olup şık mobilyalara sahiptir.

Triangulo Otel

Triangulo Otel

Alaçatı - İzmir

Alaçatı merkeze yalnızca 500 metre mesafedeki otel, tipik Alaçatı taş mimarisidir.  Büyük açık yüzme havuzu, organizasyonlara uygun dev bahçe ve şık 14 odasıyla hizmet verir. Konaklama birimleri açık renkli ahşap mobilyalarla dekore edilmiş ve geleneksel süslemelerle zenginleştirilerek huzurlu mekanlara dönüştürülmüştür. 

[12  >>