Alaçatı Otelleri Rehberi

Switch to desktop Register Login

Doğa ve Tarihin Buluşma Merkezi Urla

Urla

Urlaİzmir’in kalabalık ve turistik bir ilçesidir. Körfezi, tiyatrosu, Bademler Köyü ve sahili ile cennetten bir köşe görünümündedir. Zeytinyağı üretimi ile önemli bir ticaret merkezi olmasının yanı sıra otelleri, pansiyonları ve uzun uzadıya kumsalıyla tam anlamıyla tatil beldesidir.

Taş evlerin yer kapladığı Urla’da çiçek kokan sokaklarda güvenle dolaşırken, konforlu otellerinizin sunduğu Ege mutfağından lezzetlerle damaklarınızı şenlendirebilirsiniz. Birkaç günlük kaçamaklar için bile gelmenize değecek olan bu şirin beldede unutulmaz anlar geçireceksiniz.

Spor ve Doğa – Keyifli Aktiviteler ve Turlar

Urla doğal güzelliklerini bakirliği bakımından özellikle köy hayatı ve eşsiz doğası ile meşhur. En güzel yerleri olan köylerine trekking turları düzenleyebilirsiniz

  • Barbaros,
  • Özbek,
  • Balıklıova,
  • Gülbahçe köyleri yöresel hayatın rahatlıkla gözlemlendiği yerlerdendir.

Ev yapımı tere yağlar, tarhanalar, ekmeklerle sağlıklı beslenmenin farkını görecek; ormanlarda ve yayalarda gezilere katılıp kamp kurabileceksiniz.

Gece Hayatı – Balıkçı Restoranlarında Canlı Müzikler

Urla gece hayatısahil şeridindeki restoranlarda, kulüplerde ve otellerin barlarında rengarenk geçer. Konuklar sabahın ilk ışıklarını ve güneşin doğuşunu sevdikleriyle bu modern ortamlarda karşılarlar. Siz de istediğiniz zaman kalabalıklara karışıp eğlenebileceğiniz, istediğinizde ise sakin bir bahçede kahvenizi yudumlayacağınız anlar için Urla’ya gelin.

Kültür ve Tarih – Rum Kültürü ve Türk Mirası

Tarihi antik çağlara dayanan belde kent devletlerine, Perslere, Roma ve Bizans topluluklarına ev sahipliği yapmıştır. Sonrasında Selçukluların ve Osmanlının egemenliğine bugünkü görünümünü kazanmıştır. Çevrede birçok Rum evi bulunur. Klazomenia kent kalıntılarının bulunduğu Karantina Adası da görülmeye değerdir.

Ayrıca Yıldıztepe şehitliği ve Yassıca Adası görülmeye değerdir. Bademler Köyü ise, tiyatroya sahip olan ilk köydür.

Konaklama – Şirin Oteller

Butik ve apart otellerle pansiyonlar yörede hizmet vermektedir. Toplamda 7 tesis yerli ve yabancı turistlerin ihtiyaçlarını karşılar. Pansiyonlar 60 – 100 TL arasında değişirken oteller 100 – 200 TL arasında farklılık gösterir.