Alaçatı Otelleri Rehberi

Switch to desktop Register Login

Deniz, Kum, Kaplıca… Ne ararsanız Ilıca’da

Ilıca

Ege’nin bu şirin ve güzel beldesi yaklaşık 2 km. uzunluğundaki ince beyaz kumlu Ilıca Plajı sayesinde dünya çapında üne kavuşmuştur. Ilıca; denizin içinde kaynayan, kükürt bakımından zengin termal su kaynağıyla şifa dağıtan bir yerdir.

Birçok küçük otelin ve pansiyonun bünyesinde; kaplıca suyu bulunmaktadır.  250’nin üzerinde sıcak su kaynağı olan Ilıca kaplıcaları da çok sayıda yerli yabancı turistin gözbebeğidir. Ilıca otelleri ve pansiyonları uygun fiyata tatil seçenekleri sunmaktadır.

Spor ve Doğa – Sakin Ilıca Plajı

Ilıca plajlarının ve özellikle ılıca plajının en önemli bir diğer özelliği; kıyıdan denize doğru 100 metrelik bir şeridin sığ olmasıdır. Özellikle çocukların sağlık ve can güvenliği açısından elverişlidir.

Ilıca’da denizin içinde kaynayan sıcak su; öncelikle Ilıca Plajı olmak üzere Çeşme’deki bütün plajları birer termal havuz haline getirmektedir. Termal kaynaklarla beslenen bu sularda; ultraviole ışınlarının insan sağlığına daha yararlı olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Bunun dışında da tertemiz denizinde su sporları, yemyeşil doğasında trekking ve bisiklet turları yapılabilir.

Gece Hayatı – Huzuru İsteyenlerin Adresi

Ilıcada gece hayatı genellikle sakin geçmektedir. Otelinizin barında ve restoranında canlı müzikler ve partilerle eğlenebilirsiniz. Ayrıca akşamları sahilde gitar çalan çocukların şarkılarına eşlik edebilirsiniz.

Plaj etkinlikleriyle de eğlenebileceğiniz, yıldızların altında dans edebileceğiniz plajını çok seveceksiniz.

Kültür ve Tarih – Doğanın Şifalı Elleri İle Sağlık Dolu Günler

Ilıca termal zenginliğinin keşfedilmesinden sonra sağlık turizminin önemli merkezlerinden biri olmuştur. 250’nin üzerindeki sıcak su kaynağı;

  • romatizmadan guta,
  • eklem rahatsızlıklarından kalp hastalıklarına,
  • metabolizma bozukluklarından kadın hastalıklarına kadar birçok rahatsızlığa iyi gelmektedir.

Yıllarca bu zenginliğin üzerine inşa edilen kültürel zenginlik de yöreye adım attığınızda kendini hissettirmektedir. Gürler yüzlü halkı, kurulan pazarları ve şenlikleriyle farklı deneyimler yaşamanıza olanak tanır.

Konaklama – Her Bütçeye Uygun Otel Seçenekleri

Ilıca’da genellikle termal oteller bulunduğu için fiyatların biraz kabarık olduğunu belirtebiliriz. Sağlık hizmetlerinden, termal havuzlardan, jakuzilerden ve SPA merkezlerinden yararlanabilen konuklar 150 – 300 TL civarında konaklama ücreti öderler. Ancak erken rezervasyonlar ve kampanyalarla daha uygun ücretlerle konaklamanız mümkün.