Alaçatı Otelleri Rehberi

Switch to desktop Register Login

Tatiliniz Dalyanköy’de Şölen Gibi Geçsin

Dalyanköy

“Eski Camii” olarak da anılan Dalyanköy, Çeşme ilçe merkezinin 4 kilometre kuzeyinde yer alan bir tatil cenneti. Tarihi bin yıl öncesine kadar dayanan bu güzel ve şirin belde, güneşi, sahili, tarihi eserleri, balık lokantalarıyla turistlere tam bir tatil ziyafeti sunuyor. Dalyanköy otellerive pansiyonları birbirinden cazip ucuz konaklama seçenekleriyle her sene binlerce turist çekmeyi başarıyor.

Spor ve Doğa – Keşfedilmemiş Koylar

Denize sıfır Dalyanköy doğasında her sabah yöresel lezzetlerin sunulduğu kahvaltı sofralarına otururken hemen akabinde denize girebilir ve her türlü su sporunu gerçekleştirebilirsiniz. Akdeniz ikliminin ağırlıklı olduğu bölgede özellikle yaz aylarında doğa turlarına çıkabilir ve beldeye özgü bitki çeşitlerini keşfedebilirsiniz. Denize girebileceğiniz yerleri;

  • Kocakarı plajı
  • Sakızlıkoy

Gece Hayatı – Sahil Restoranlarında Eğlenceler

Dalyanköy’de geceleri eğlenmek için sahilde bulunan restoranlar ve barlardan yararlanabilirsiniz. Dalyanköy gece hayatısanıldığının aksine hareketlidir. Plajda düzenlenen partiler de barlarının yanında renkli bir alternatif olabilir. Sakinlik isteyenler ise otellerinin kafe barlarında içkilerini yudumlayabilir müzik eşliğinde keyifli vakit geçirebilirler.

Eğer tercihiniz beach club’lardan yana ise Dalyanköy’de Hacettepe Koyu’ndaki beach clublar ne çok  tercih edilen yerlerdendir. Berrak denizi ile mükemmel bir koy olan Hacettepe koyu mutlaka gidilmesi gereken yerlerdendir.

Kültür ve Tarih – Şirin Bir Balıkçı Köyü

İlk Çağ’da ismi Cyssus olarak bilinen Çeşme’nin tatil beldesi Dalyanköy gizli kalmış cennetlerden biri. Eski ismi “Köste” olan Dalyanköy tarihi beldesi 70’li yılların sonuna kadar kendi halinde bir balıkçı bölgesi iken günümüzde turizm merkezi haline gelmiştir.

Dalyanköy balık lokantalarıyla ünlü bir yerdir. Dalyanköy Yat Limanı da beldenin görülmeye değer yerlerindendir ve gezilip görülecek yerler listenize eklemelisiniz.

Konaklama – Uygun Otel Fiyatları

İşletmeciler toplamda 5 otelle bölgede hizmet vermektedir. Düzenlenen kampanyalarla 60TL’den başlayan ücretlerle konaklamanız mümkünken en fazla gecelik 200 TL ödersiniz. Deniz manzaralı bu oteller aileniz ve sevdiklerinizle rahatlıkla kalabileceğiniz yerlerden. Kaliteli otelleri, şirin pansiyonları oldukça ekonomiktir. Yılın her dönemi gelebileceğiniz yerde konaklama konusunda sorun yaşamazsınız.